12th Nov, 2004 11:00

Koetsen en Rijtuigen Veiling (La Diligence)

Lot 65

65

'ABBOT & DOWNING' CONCORD COACH

Noord-Amerika: firma 'Abbot & Downing Co.' nr. 13, Concord, New Hampshire, bouwjaar 1865 Vierwielige postkoets voor zesspan paarden. Roodgeschilderde rijtuigkast met 'boot'zit (bokzit) in heavy western style.Verguld scrollwerk, biezen en belettering. Geel onderstel en wielen. Zwart dak met voor en achter telkens zitkussens voor drie beta-lende passagiers, ijzeren bagagerek en koffers. Aan de achter-zijde een verstevigd bagagerek met lederen afdekking. Op de daklijst vergulde tekst: 'Wells Fargo Overland Express'. De wagenkast rust voor en achter op zgn. 'zweepstaanders', waartussen bundels zware buffellederen riemen ('thorough braces') zijn gespannen. Op de asdammen van de voorwagen bevindt zich een ijzeren haak en halfronde ijzeren beugel. In geval van draaiboutbreuk, haakte het systeem in elkaar. Men voorkwam hierdoor, dat de paarden er met de voorwagen vandoor konden gaan. Deze beveiliging treft men alleen aan bij originele 'Abbot & Downing' Concord Coaches. De wielen met vetassen, asdam en ijzeren beslag. 12 spaken voor en 14 spaken achter. Wieldiameter voor: 112 cm. Wieldiameter achter: 143 cm. Spoorbreedte: 160 cm. Afmeting: 380 x 135 x 260 cm. Noot: Binnen in de koets was plaats voor negen

Sold for €59,375