6th Jun, 2001 19:00

Kunst en Antiek Veiling

Lot 5650

5650

Vuurvergulde Directoire pendule.

Vuurvergulde Directoire pendule. Frankrijk, ca. 1800. Deels zwart gepatineerd, voorstellende een Moorse vrouw met rieten rok, staande op een gecanneleerde zuil, gedragen door een vierkant basement, op de hoeken leeuwenpoten. Op haar hoofd een uurwerk met wit-émail wijzerplaat, de uuraanduiding in Romeinse cijfers. Het uurwerk met ankergang, zaagslagwerk en repetitie. Hele en halve uren slaand op een bel. H. 47½ cm.

Sold for €37,500